FEU (Forty Foot Equivalent Unit)

Taban alanında eni yaklaşık 8 feet (yaklaşık 2,340 m) ve boyu 40 feet (yaklaşık 12,20 m) konteyner olup “40’lık konteyner” olarak bilinir.

Flush Dock

Şekilde görülen yükleme ve boşaltma rampası olup araç, yükleme körüğü ile depoya direkt erişim sağlar.

FM Approval (Factory Mutual Laboratories)

Tesislerin fiziki yapısında ve operasyonda kullanılacak malzemelerin kalite ve teknik ile ilgili kayıp önleme standartlarını karşıladığını doğrulamak için test ve belgelendirme hizmeti veren kuruluştur.

Forklift Ataşmanı

Depolama alanına paletsiz gelen beyaz eşyaları veya büyük rulo (bobin) kağıtları veya büyük rulo (bobin) sacları veya top kumaşları veya top halıları veya varilli ürünleri araçtan boşaltmak, depolama alanında hareket ettirmek ve araca yüklemek için forklift çatalı yerine kullanılan özel ataşmanı ifade eder (ayrıca örneğin rulo kağıt veya sac için eğer varsa tavan vincinde kullanılan kapma şeklinde özel ataşmanda olabilir).

Frigo Araçlar İçin Elektrik Bağlantısı

Depolama alanına gelen frigo (donuk veya soğuk veya serin ürün taşıyan araçlar (kamyonet, kamyon, treyler, konteyner) için bekleme yaparken aracın soğutucu üniteleri için elektrik bağlantısının olmasını ifade eder.

Fulfillment

E-ticaret ürünlerinin depolanması ve müşteriden gelen siparişe göre bu ürünlerin, depolama alanında bulunduğu yerden toplanması, paketlenmesi (gerekirse hediye paketi gibi katma değerli hizmet verilmesi) ve müşteriye sevk edilmek üzere kargo firmasına vb. firmaya teslim edilmesidir.

Fulfillment Hizmet Kategorisi

E-ticaret ürünleri için depolama alanı bulunmasını ve bu depolama alanında depolama hizmetlerinin alınmasını ifade eder.