Deportak Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

DepOrtak nedir ?

DepOrtak, ürünleri için en uygun depolama alanı arayanları ve depolama alanları için müşteri arayanları yapay zekâ destekli akıllı filtreleme ve akıllı rezervasyon teknolojileriyle eşleştirerek anlık ve esnek depolama ihtiyacına çözümler sunan yeni nesil dijital pazaryeri ve depolama yönetim platformudur.

DepOrtak’a nasıl üye olurum?

Üye olabilmek için öncelikle “Açık Rıza Metni”, “Üyelik Sözleşmesi”, “KVKK Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası” dokümanlarının okunarak onaylanması ve üyelik için istenilen bilgilerin girilmesi gereklidir. Telefon numarası kontrolü ve aktivasyonunu takiben Üye, bir “Hesap” açmış olur ve DepOrtak ile ilgili bütün faaliyetlerini bu Hesap altında gerçekleştirir. Depo rezervasyon işlemleri için Hesap açılımı sonrası ilgili kullanıcı mailine gönderilen aktivasyon mailine tıklanarak hesap aktivasyonunun yapılması gerekmektedir. Üye olan Hizmet Sağlayıcı, birden fazla depolama alanına sahip ise her depolama alanı için ayrı Hesap oluşturmasına gerek yoktur. 

DepOrtak ne fayda sağlar?

DepOrtak, Hizmet Alanların ürünlerine en uygun depolara saniyeler içinde ulaşmasını ve rezervasyon yapmasını, Hizmet Sağlayıcılara ise depolama alanlarındaki boş alanların değerlendirilerek gelir elde etmesini sağlar.

Depolama alanı için rezervasyon nasıl yapılır?

deportak.com üzerinden lokasyon ve hizmet kategorisi seçmenizin ardından arama kriterlerinize uygun depolama alanlarının listelendiği ve detaylı filtrelenebildiği ekrana yönlendirilirsiniz. Bu kısımdan depolama alanınıza karar verdikten sonra ilgili depolama alanının profilini görüntüleyerek ve rezervasyon bilgilerini girerek rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon süreciyle alakalı adımları anlatan Rezervasyon Nasıl Yapılır? videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

deportak.com üzerinden lokasyon ve hizmet kategorisi seçmenizin ardından arama kriterlerinize uygun depolama alanlarının listelendiği ve detaylı filtrelenebildiği ekrana yönlendirilirsiniz. Bu kısımdan depolama alanınıza karar verdikten sonra ilgili depolama alanının profilini görüntüleyerek ve rezervasyon bilgilerini girerek rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon süreciyle alakalı adımları anlatan “Rezervasyon Nasıl Yapılır?” videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Rezervasyon ödemesi nasıl yapılır?

Hizmet Alan, Depolama Hizmet Kategorisi için olan rezervasyonlarda ödemesini DepOrtak’a yapar.

DepOrtak rezervasyon süreci nasıl işliyor?

Hizmet Alan, bir ya da birden fazla depolama alanını seçip rezervasyon oluşturduktan sonra ilgili rezervasyon talebi Hizmet Sağlayıcıya sunulur. Hizmet Sağlayıcının ilgili rezervasyon talebini kabul etmesinin ardından Hizmet Alan, rezervasyonla ilgili ek bilgileri görüntüleyerek rezervasyonu onaylar ve rezervasyon süreci tamamlanmış olur.

Ürünlerim güvence altında mı?

Hizmet Sağlayıcılar, “depolama alanlarını” DepOrtak platformuna kaydederken depolama alanları ile ilgili bütün özellikleri (teknik altyapı, güvenlik, teknoloji vs.) beyan eder. Hizmet Alan, ürünlerinin (ticari mal veya eşya) Hizmet Sağlayıcıya verildiği andaki miktarda (tam, eksiksiz) ve durumda (sağlam, hasarsız vs.) güvenli şekilde stoklanabilmesi (depolanması) için gerekli olabilecek özelliklere (teknik altyapı, güvenlik, teknoloji vs.) uygun olan “depolama alanlarını” arayabilir; DepOrtak tarafından listelenen alternatif “depolama alanlarını” inceleyebilir ve kıyaslayabilir; ürünleri için en uygun özelliklere sahip olan “depolama alanını” seçebilir. Öte yandan ürünle ilgili depolama alanında kaldığı sürece herhangi bir hasar veya ziyan olması durumunda Hizmet Sağlayıcının sigorta güvencesi devreye girer. DepOrtak, olası herhangi bir kayıp veya hasara karşı Hizmet Sağlayıcılara ve Hizmet Alanlara kendi sigorta güvencesine sahip olunması gerektiğini tavsiye eder.

DepOrtak, lojistik şirketi midir?

Hayır. DepOrtak, pazaryeri olarak depolama alanı ihtiyacı olanları ve depolama alanı sahiplerini eşleştiren ve depolama süreçlerinin yönetilmesini sağlayan teknoloji şirketidir.

3PL depolama alanı nedir?

Ana işi lojistik ve / veya depolama hizmeti vermek olan firmaların sahip olduğu veya yönettiği (işlettiği) ticari depolama alanlarıdır.

Gri depolama alanı nedir?

3PL Depolama Alanları haricinde ürünlerin uygun koşullarda güvenli şekilde stoklanmasına (depolanmasına) olanak tanıyan dükkân, fabrika deposu, AVM mağazası, otopark gibi depolama alanı olarak tahsis edilmeyip farklı amaçlarla kullanılan alanların, gerekli düzenlemeler ile depolama ihtiyaçlarına hizmet vermeye uygun hale getirilerek kullanılabilecek diğer bütün ticari alanlardır.

DepOrtak kullanıcıları kimdir?

DepOrtak’a üye olan veya üye olmayan gerçek veya tüzel kişilerdir.

DepOrtak ile API entegrasyonu yapılabilir mi?

DepOrtak tarafından sağlanan hizmetler ve uygulamalar, API aracılığıyla kendi yazılımlarınıza entegre olabilir.

DepOrtak e-ticaret pazar yerleri ile entegre çalışabilir mi?

Evet. DepOrtak, e-ticaret pazaryerleri ve e-ticaret paketleri ile entegre çalışabilir.

DepOrtak’a üye olmak ücretli mi?

Hayır. Hizmet Alan veya Hizmet Sağlayıcı için “Üyelik” ücretsizdir.

DepOrtak’ı kullanmak ücretli mi?

Hayır. Hizmet Alan veya Hizmet Sağlayıcı, “üyeliği devam ettiği” sürece Depolama Hizmet Kategorisi Kılavuzunda ve Fulfillment Hizmet Kategorisi Kılavuzunda belirtilen hizmetleri ücretsiz kullanabilir.

Faturalama nasıl yapılır?

Depolama Hizmet Kategorisinde Temel Hizmetler için “Toplam İşlem Bedeli” faturası, DepOrtak tarafından düzenlendikten sonra dijital ortamda Hizmet Alana ve Hizmet Sağlayıcıya gönderilir.

Üyelik iptali nasıl yapılır?

DepOrtak Üyeleri, istediği zaman üyeliğini iptal edebilir. Üyelik iptali için Çağrı Merkezi ile iletişime geçilmelidir.

Ödeme nasıl yapılır?

Temel Hizmetlerin karşılığı olarak “Toplam İşlem Bedeli” için ödemeler, Hizmet Alan tarafından direkt DepOrtak’a ödenir.

Bildirimler ve uyarılar nasıl yapılır?

Hizmet Alana ve Hizmet Sağlayıcıya bildirimler ve uyarılar, DepOrtak Web sistemi üzerinden ve/veya e-posta ve/veya SMS ile yapılır.

DepOrtak’a üye olanlar neler yapabilir?

Üye olanlar, DepOrtak tarafından sunulan hizmetleri ücretsiz kullanabilir ve bunlara 7/24 ücretsiz erişebilir.

DepOrtak’a üye olmayanlar neler yapabilir?

Üye olmayanlar, sadece depolama alanı ve depolama hizmetleri için arama yapılabilir. Depolama alanlarına rezervasyon yapılması için üye olunması gerekir.

Hizmet sağlayıcı kimdir?

“3PL Depolama” veya “Gri Depolama” alanlarını ve bu depolama alanlarında verilen depolama hizmetlerini DepOrtak vasıtasıyla bir ücret karşılığında Hizmet Alanın kullanımına sunan gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.

Hizmet alan kimdir?

Ürünleri için depolama alanı ve burada depolama hizmetlerini DepOrtak vasıtasıyla Hizmet Sağlayıcıdan satın alan gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.

Depolama hizmet kategorisi nedir?

E-ticaret kapsamı haricindeki ürünler (ticari mal veya eşya) için depolama alanı bulunmasını ve burada verilen depolama hizmetlerinin alınmasını ifade eder.

Fulfillment hizmet kategorisi nedir?

E-ticaret kapsamındaki ürünler (ticari mal) için depolama alanı bulunmasını ve burada verilen depolama hizmetlerinin alınmasını ifade eder.

Başka sorum olursa?

0850 308 8700 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak veya web sayfamızdaki “Canlı iletişimi” kullanarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek gerekli bilgileri ve desteği alabilirsiniz .

HEMEN BAŞLAYIN

Depolama alanı için rezervasyon nasıl yapılır?

deportak.com üzerinden lokasyon ve hizmet kategorisi seçmenizin ardından arama kriterlerinize uygun depolama alanlarının listelendiği ve detaylı filtrelenebildiği ekrana yönlendirilirsiniz. Bu kısımdan depolama alanınıza karar verdikten sonra ilgili depolama alanının profilini görüntüleyerek ve rezervasyon bilgilerini girerek rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon süreciyle alakalı adımları anlatan Rezervasyon Nasıl Yapılır? videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

deportak.com üzerinden lokasyon ve hizmet kategorisi seçmenizin ardından arama kriterlerinize uygun depolama alanlarının listelendiği ve detaylı filtrelenebildiği ekrana yönlendirilirsiniz. Bu kısımdan depolama alanınıza karar verdikten sonra ilgili depolama alanının profilini görüntüleyerek ve rezervasyon bilgilerini girerek rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon süreciyle alakalı adımları anlatan “Rezervasyon Nasıl Yapılır?” videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Miktar ve Süre sınırlaması var mı?

DepOrtak’ın temel amacı, miktar ve zaman sınırlaması olmaksızın depolamayı mümkün kılan bir iş modeli oluşturmaktır. Böylece 1 palet veya 1 koli için 1 gün veya 1 ay veya daha fazla depolama yapılabilir.

Ürünlerim (ticari mal) için depolama alanı nasıl bulabilirim?

Ürünleriniz için depolama alanı bulmak çok kolaydır. Depolama alanı bulmak için Ürünlerim için depolama alanı nasıl bulabilirim? videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Ürünleriniz için depolama alanı bulmak çok kolaydır. Depolama alanı bulmak için “Ürünlerim için depolama alanı nasıl bulabilirim?” videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Eşyam için depolama alanı nasıl bulabilirim?

Kitap, mobilya, lastik, abajur, lamba, sandalye, koltuk gibi bireysel eşyalarınız için depolama alanı bulmak çok kolaydır. Eşyalarınıza depolama alanı bulmak için Eşyam için depolama alanı nasıl bulabilirim? videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Kitap, mobilya, lastik, abajur, lamba, sandalye, koltuk gibi bireysel eşyalarınız için depolama alanı bulmak çok kolaydır. Eşyalarınıza depolama alanı bulmak için “Eşyam için depolama alanı nasıl bulabilirim?” videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Evleneceğim için ev eşyalarımı aldım. Ev kiralayana kadar mobilyalarımı koyacak depolama alanı bulabilir miyim?

Evet. Mobilyalarınız için çok sayıda alternatif depolama alanı bulabilirsiniz ve sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Her türlü ev eşyası veya ofis eşyası veya arşiv dokümanı için depolama alanı bulabilir miyim?

Depolama Hizmet Kategorisi Kılavuzunda belirtilen kısıtlar haricinde her türlü ev eşyası veya ofis eşyası veya arşiv dokümanı için depolama alanı bulabilirsiniz.

4 adet yazlık lastiğim için depolama alanı bulabilir miyim?

Evet. Depolama Hizmet Kategorisinde yer alan “Depo” alan türünde “Eşya” olarak arama yapmanızı tavsiye ederiz.

1 adet dozer makinesini kısa süreli tutmak için depolama alanı
bulabilir miyim?

Evet. Depolama Hizmet Kategorisinde “Açık Arazi” alan türünde arama yapmanızı tavsiye ederiz.

3 palet peynir tenekesini kısa süreli tutmak için depolama alanı bulabilir miyim?

Evet. Depolama Hizmet Kategorisinde “Sıcaklık Kontrollü Depo” alan türünde arama yapmanızı tavsiye ederiz.

E-ticaret yapmak istiyorum. Fulfillment hizmeti verecek firma bulabilir miyim?

Evet. Fulfillment Hizmet Kategorisinde “Depo” alan türünde arama yapmanızı tavsiye ederiz.

Depolama alanlarını gezebilir miyim veya depolama alanındaki duran ürünlerimi kontrol edebilir miyim?

İş emniyeti sebebiyle Hizmet Sağlayıcının onayında ve kontrolünde olmak üzere önceden bilgi vermek şartıyla depolama alanlarını görebilirsiniz.

DepOrtak’ı kullanmak kolay mı?

Hizmet Alanlar, kullanıcı dostu arama filtrelerini kullandıktan sonra saniyeler içinde listelenen onlarca alternatif depolama alanına erişebilir, bunları dakikalar içinde inceleyebilir, kıyaslayabilir ve ayrıca kendisi için en uygun olan depolama alanlarındaki olası maliyetini görerek rezervasyon yapabilir.

Hangi ürünler için hizmet alabilirim?

Depolama Hizmet Kategorisi Kılavuzunda ve Fulfillment Hizmet Kategorisi Kılavuzunda belirtilen kısıtlar haricinde her türlü ürün için hizmet alabilirsiniz.

Hizmet Sağlayıcıyı değerlendirebilir miyim?

Hizmet Alan, Hizmet Sağlayıcının müşterisi olarak, her depolama işlemi sonrası DepOrtak tarafından hazırlanan “Müşteri Memnuniyet Anketi” ile Hizmet Sağlayıcıların sunduğu depolama işlemi ve hizmetlerini değerlendirebilir.

Kalış süresini uzatabilir miyim?

Hizmet Alan, DepOrtak’ı arayarak “Rezervasyon Onay Bildiriminde” yazılı olan “Kalış Süresinin” uzatılmasını talep edebilir ve Hizmet Sağlayıcı, bu talebi kabul ederse Kalış Süresi uzatılabilir.

Listelenen depolama alanları güvenilir mi?

Hizmet Sağlayıcı tarafından depolama alanları ile ilgili DepOrtak’a girilen bilgiler, güncel, doğru ve geçerli kabul edilir. Ayrıca Hizmet Sağlayıcı, DepOrtak tarafından özel geliştirilen “Lojistik Check-Up” ile depolama alanlarının yeterliliğini ve uygunluğunu düzenli kontrol edebilir.

Paletleme gerekli mi?

Paletsiz gelen ürünlerin paletlenmesi, daha az stoklama alanı kullanımı, depolama alanı içinde hareket kolaylığı, ürünleri koruma kolaylığı, araca yükleme maliyetinde azalama vs. gibi faydalar sağlar. Hizmet Alan, rezervasyon talebi sırasında Hizmet Sağlayıcıdan ücreti karşılığı paletleme talep edebilir.

Ürün miktarını arttırabilir miyim?

Hizmet Alanlar, aynı depo alanında depolanan ürün miktarında artış talep etmek için DepOrtak ile iletişime geçerek yeni bir rezervasyon oluşturabilirler.​

Ürünlerimi depolama alanına Paletsiz olarak gönderebilir miyim?

Evet. Öte yandan paletsiz gelen ürünlerin palet üzerine istiflenerek depolama alanında paletli durmasını tavsiye ederiz.

Ürünlerim güvence altında mı?

Hizmet Sağlayıcılar, “depolama alanlarını” DepOrtak platformuna kaydederken depolama alanları ile ilgili bütün özellikleri (teknik altyapı, güvenlik, teknoloji vs.) beyan eder. Hizmet Alan, ürünlerinin (ticari mal veya eşya) Hizmet Sağlayıcıya verildiği andaki miktarda (tam, eksiksiz) ve durumda (sağlam, hasarsız vs.) güvenli şekilde stoklanabilmesi (depolanması) için gerekli olabilecek özelliklere (teknik altyapı, güvenlik, teknoloji vs.) uygun olan “depolama alanlarını” arayabilir; DepOrtak tarafından listelenen alternatif “depolama alanlarını” inceleyebilir ve kıyaslayabilir; ürünleri için en uygun özelliklere sahip olan “depolama alanını” seçebilir. Öte yandan ürünle ilgili depolama alanında kaldığı sürece herhangi bir hasar veya ziyan olması durumunda Hizmet Sağlayıcının sigorta güvencesi devreye girer. DepOrtak, olası herhangi bir kayıp veya hasara karşı Hizmet Sağlayıcılara ve Hizmet Alanlara kendi sigorta güvencesine sahip olunması gerektiğini tavsiye eder.

Gri depolar, bana özel mi? Başkası erişebilir ve kullanabilir mi?

Eğer arama filtresinde “Anahtar, sadece kullanıcıda durur” seçeneği tıklanırsa ve rezervasyon yapılırsa ilgili gri depolama alanı sadece size ait olabilir.

HEMEN BAŞLAYIN

Bilgilerimi istediğim zaman güncelleyebilir miyim?

Evet. Hizmet Sağlayıcı veya onun tarafından yetkilendirilen kişiler, ilgili depolama alanının kayıt edildiği hesap ile giriş yaparak depolama alanı ve depolama hizmetleri ile ilgili bilgileri, istediği zaman güncelleyebilir (değiştirme, ekleme, düzeltme).

Depolama alanım ne zaman listelenmeye ve aranmaya başlayabilir?

Hizmet Sağlayıcının depolama alanı ile ilgili girdiği bilgilerin, DepOrtak tarafından onaylanmasından sonra depolama alanları, Hizmet Alan için aranabilir ve listelenebilir hale gelir.

DepOrtak’ı kullanmak kolay mı?

Hizmet Sağlayıcılar, depolama alanı ve depolama hizmetleri için gerekli bilgilerini azami 5 dakika içinde girebilir.

Dükkanımdaki boş veya atıl yerleri depolama amaçlı değerlendirebilir miyim?

Evet. DepOrtak ’un amacı, bu tür yerlerin Gri Depolama Alanı olarak değerlendirilmesini sağlamaktır. Böylece ek gelir elde edebilirsiniz.

AVM’mizin otoparkını depolama amaçlı değerlendirebilir miyim?

Evet. DepOrtak ’un amacı, bu tür yerlerin Gri Depolama Alanı olarak değerlendirilmesini sağlamaktır. Böylece ek gelir elde edebilirsiniz.

Açık arazimi depolama amaçlı değerlendirebilir miyim?

Evet. DepOrtak ’un amacı, bu tür yerlerin Gri Depolama Alanı olarak değerlendirilmesini sağlamaktır. Böylece ek gelir elde edebilirsiniz.

Fabrikamın deposundaki boş veya atıl yerleri depolama amaçlı değerlendirebilir miyim?

Evet. DepOrtak ’un amacı, bu tür yerlerin Gri Depolama Alanı olarak değerlendirilmesini sağlamaktır. Böylece ek gelir elde edebilirsiniz.

Ürünlerim için kullandığım soğuk hava depomdaki boş veya atıl yerleri
değerlendirebilir miyim?

Evet. DepOrtak ’un amacı, bu tür yerlerin Gri Depolama Alanı olarak değerlendirilmesini sağlamaktır. Böylece ek gelir elde edebilirsiniz.

DepOrtak’a eklenecek fotoğraflar veya video önemli mi?

Depolama alanı ve depolama hizmetlerini en doğru şekilde gösteren yüksek çözünürlükte ve güncel fotoğraflar veya videolar, depolama alanının tercih edilmesini ve kolaylaştırır.

Hizmet Sağlayıcı olmak için lojistik firması olmak zorunlu mu?

Hayır. Hizmet Sağlayıcı olmak için Lojistik Hizmet firması olma zorunluluğu yoktur.

İstediğim zaman yeni rezervasyon almayı durdurabilir ve depolama alanımın arama sonuçları listesinde görünmemesini sağlayabilir miyim?

Evet. Hizmet Sağlayıcı, depo müsait zaman bilgisini güncelleyerek veya “Tatil Modu” seçeneğini aktif ederek depolama alanını istediği zaman listelemeye ve rezervasyona kapalı hale getirebilir.

HEMEN BAŞLAYIN