Son Kilometre Depolama

DepOrtak Son Kilometre Depolama (Last Mile Warehousing) çözümü, sipariş verilmesini takiben teslimatın azami 2 saat içinde yapılmasını sağlayacak tüketiciye yakın mikro e-ticaret depolarının oluşturulması ve bunlardan dağıtımın yapılması olup e-ticaret sipariş yönetimini kolaylaştıran ve hızlandıran optimizasyon tabanlı entegre dijital bir çözümdür.

Son Kilometre Depolama - DepOrtak

Mikro e-ticaret depolar, mevcut durumda kullanılan büyük fulfillment merkezleri gibi depolama hizmeti verecek, katma değerli hizmetlerin yapılmasını ve ürünlerin (siparişlerin) buradan tüketiciye teslimatının yapılmasını sağlayacak ve ayrıca iade yönetim merkezi gibi çalışacaktır.

E-Ticaret yapmak isteyenler, ürünlerini DepOrtak Son Kilometre Depolama teknolojileriyle donatılmış mikro e-ticaret depolarında depolayabilir ve sonra siparişlerini gönderebilir. Hangi üründen hangi depoda ne kadar olması gerektiği ise yapay-zekâ destekli müşteri satın alma davranış verileri ile belirlenecektir. Müşteri deneyimi ve müşteri satın alma davranışı, DepOrtak platformunda bir araya gelerek UX-W (User-Experienced Warehousing) ortaya çıkacaktır.

DepOrtak Son Kilometre Depolama ile;

  • E-ticaret için dağıtımın daha kolay olması ve iadelerin daha iyi yönetilmesi sağlanabilir.
  • E-ticaret müşterilerinin “daha kısa sürede teslimat” beklentisine çözüm sağlayabilir.
  • Sipariş değişikliklerine hemen cevap verilmesini sağlayabilir.
  • Envanter taşıma maliyetini” düşürerek sipariş verilmesinden itibaren siparişin teslim edilmesine kadar olan bütün sürecin toplam maliyetinin düşmesini sağlayabilir.
  • Büyük metre kareli depoların inşa edilmesi veya kiralanması için uzun süre beklemek yerine azami 4 hafta içinde hizmet vermeye başlayabilir.
  • Lojistik sürecinin kısalması ve özellikle kargo aktarmanın kalkması sonucunda ürünlerin hareket süresi ve mesafesi kısalacağı için gecikme, hasar, kaybolma gibi riskler ve bu risklerle ilgili maliyetler sıfırlanabilir.
  • Dağıtım mesafesini kısaltacağı için dağıtımın bisiklet gibi daha basit araçlarla yapılması ile hava kirliliği ve trafik tıkanıklığı azalabilir.
  • E-ticaret yapmak isteyen şahısların ve mikro veya küçük şirketlerin daha kolay ve doğru çalışmasına destek olabilir. Böylece şahıslar ve mikro veya küçük şirketler, lojistik yetkinliğe sahip olabilir.
Son Kilometre Depolama - DepOrtak