Bağlı (Bundle) Ürün

Birden fazla uzun ürünün (boru veya uzun ürün) birbirine bağlı olarak deste haline getirilmesidir (örneğin 10 adet boru, halat vb. ile birbirine bağlanabilir).

Bahçe Malzemeleri

Taze veya kuru çiçek, el aleti (çapa, tırmık, makas vs.), hortum, fıskiye, çim biçme, mangal, saksı, tohum vb. ürünleri ifade eder.

Bakır Topraklama Levhası

Yanıcı ürünlerin bulunduğu depolama alanı girişindeki bakır topraklama levhası, bu alana girmeden önce vücuttaki statik elektriğin dengelenmesi amacıyla kullanılır. Bu bölüme girecek kişi, girmeden önce elini bu bakır levhaya sürer.

Barkod

Her türlü ürün (ticaret mal) veya palet veya kap üzerine yazılarak o ürün veya palet veya kap ile ilgili bilgileri içeren ve elektronik tarayıcıyla veya el terminali ile okunabilen değişen genişlikte çubuklar biçiminde simgeler olup ürün hakkındaki bilgilere kolaylıkla ulaşılmasını sağlayan bir sistemdir.

Barkod Etiketi

Ürün (ticari mal) veya palet veya kap üzerinde bulunan barkod numaralarının yazılı olduğu etiketi ifade eder.

Basit Montaj (Light Assembly)

Çok detaylı mühendislik çalışması ve/veya detaylı alet veya ekipman gerektirmeden el veya basit el aletleri vasıtasıyla farklı ürünlerin (SKU) birleştirilerek yeni bir ürün oluşturulması veya bir ürüne ait farklı parçaların monte edilmesidir. Detaylar için “Kılavuz” dokümanına bakılabilir.

Belge Koyma

Ürünle ilgili belgelerin (örneğin garanti belgesi, Türkçe kullanım kılavuzu vs.) kolinin veya ambalajın vb. içine konulmasıdır. Detaylar için “Kılavuz” dokümanına bakılabilir.

Beyaz Eşya

Yedek parça dahil buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, ankastre, dondurucu, klima, mikro dalga vb. ürünleri ifade eder.

Bidon

Çoğunlukla sıvı maddeleri koymak için kullanılan plastikten yapılmış bidonu ifade eder.

Bidonlu Ürün

Bidon içinde depolama alanına gelen ürünü ifade eder.

Bigbag

İçine toz veya maden veya parçacıklı ürünlerin konulduğu yaklaşık 1.000 kg kapasiteli büyük çuvalı ifade eder.

Bigbagli Ürün

Bigbag içinde depolama alanına gelen ürünü (toz, maden vb.) ifade eder.

Bilgi Güvenliği Altyapısı

Verilerin ve bilgilerin, izinsiz veya yetkisiz bir biçimde erişim, kullanım, değiştirilme, ifşa edilme, ortadan kaldırılma, el değiştirme ve hasar verilmesini önlemeye yönelik uygulamaları ifade eder.

Boş Konteyner

İçi boş olarak depolama alanına gelen 20’lik (TEU) veya 40’lık (FEU) veya 45’lik konteynerlerdir

Boş Ofis Odası

Hizmet Alanın çalışanları için boş ofis odası imkanının ücreti karşılığında sunulmasıdır. Detaylar için “Kılavuz” dokümanına bakılabilir.

Boşaltma

Ürünlerin araçtan boşaltılması, kontrol edilmesini, Mal kabul alanından stoklama alanına taşınmasını ve burada uygun yere konulmasını kapsar.

Boşaltma Fiyatı

El işçiliği veya özel operasyon gerektirmeden sadece forklift vb. ekipman kullanılarak araçtan boşaltılacak bir adet “Paletli veya IBC’li” ürünler için olan fiyattır. Detaylar için “Kılavuz” dokümanına bakılabilir.

Boy (Uzunluk)

Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi İngilizcesi “Length” olan ve aksi belirtilmedikçe “yüksekliğe” göre “uzun” kenardır.